České hračky

České hračky, které baví děti po generace

Každý z nás měl v dětství svoji oblíbenou hračku. Jak najít hračku, která by i vaše děti bavila dlouhodobě? Poodhalím vám tajemství, které vám v běžném hračkářství neřeknou.

Nedávno si mi stěžovala jedna maminka, že dopis Ježíškovi od jejího syna obsahoval samé drahé hračky, které neměly žádnou duši. Brzy zjistila, že na některé tyto hračky běží v televizi reklama, o dalších se zase baví děti ve školce. Sama vzpomínala, jak si doma v dětství hrávali s loutkovým divadlem, její bratr měl pěkná dřevěná autíčka, nebo se nazlobili u člověče, nezlob se. Když minulé roky splnila svému synovi přání z dopisu Ježíškovi, za měsíc už o koupené hračky neprojevil ani trochu zájmu. Tentokrát to zkusila po svém. Aby nebyl syn zklamaný, pořídila něco z jeho seznamu, ale navíc pořídila sadu loutkového divadla s loutkami. S čím myslíte, že si celý večer pod stromečkem hrál? Spiderman to tentokrát nebyl. Česká hračka o generaci později opět zabodovala. Jak je to možné?

Děti jsou velmi snadno ovlivnitelné reklamou kolem sebe. Továrny ve světě chrlí jednu hračku za druhou, podpoří je masovou reklamou a děti už prosí rodiče. Za chvíli je omrzí a rozbije se. A tak stále dokola. Na světě se množí odpad a české firmy, které sází na klasické poctivé hračky, zavírají. Chcete pro děti to nejlepší? Jistě. Kdo by nechtěl. Myslím si, že i v hračkách by měl člověk dobře vybírat. České hračky navíc vyrábí lidé kolem vás. V naší rodině se dřevěné hračky vyrábí už 50 let a stále máme jeden důležitý cíl – každá naše hračka musí mít duši. Něco navíc. Musí být kvalitní, bavit děti i dospělé a zároveň vzdělávat a rozvíjet děti.

Je krásné mluvit s rodiči, kteří vyrostli na našich loutkách a teď je opět vytahují pro svoje děti. Navíc s radostí hlásí, že tentokrát už je na seznamu k Ježíškovi nemají oni, ale jejich děti. Tradiční české hračky stojí za to podpořit – ony pak naoplátku potěší celou vaši rodinu.