Nejlepší hračky pro holčičky? Přece naše princezničky.

Jak dneska potěšit malou princeznu? Hračkářství jsou plná růžových a třpytivých věcí, to je jistě potěší, ale na jak dlouho? Naše princezny se vyrábí už pěknou řádku let a nikdy nás neomrzí. Podívejte se na ně. Líbí se vám? Sdílejte příspěvek i do světa:

Dřevěná hračka drak

6 rad jak vyzrát na strašidlo pod postelí

Ručku líbám, mé jméno jest princ Drakaskolím. A rád bych ti poradil, co s tím strašidlem u tebe ve skříni nebo pod postelí. Draků už jsem skolil stovky a to jsem mnohem menší jako ty. Proč by jsi to nedokázal sám? Líbí se vám? Sdílejte příspěvek i do světa:

Proč mít svou hračku vlka?

7 důvodů proč se kamarádit s vlkem

Všichni to znáte, jdete za babičkou, potkáte vlka, on vás obelstí, sežere vaši babičku a potom i vás. U nás máme spoustu dřevěných hraček a mezi nimi i vlky. Tak jsme se jich zeptali, co by se změnilo, kdybychom byli kamarádi. Líbí se vám? Sdílejte příspěvek i do světa:

Dřevěné hračky jsou top kamarádi

13 důvodů proč mít dřevěného kamaráda

Naše dřevěné hračky, které čekají na svůj nový domov, sestavily 13 důvodů, proč byste jimi měli nahradit své současné kamarády. Asi mají pravdu. Život s hračkou bude hračka. Líbí se vám? Sdílejte příspěvek i do světa:

Loutkové divadlo

Loutkové divadlo je pro každého – inspirujte se

Loutkové divadlo není jen hračkou pro děti. Může sloužit i dospělým, aby dělali radost dětem svým představením. Dokonce nemusí jít o profesionály. Inspirovat se můžeme třeba v Beňově na Přerovsku, kde používají naše loutky a daří se jim. Podívejte se na videoreportáže. Líbí se vám? Sdílejte příspěvek i do světa:

Historie loutkového divadla

Dodnes neztratil nic ze své platnosti Goethův výrok, že „děti nutně potřebují loutkové divadlo a loutky“. Líbí se vám? Sdílejte příspěvek i do světa:

Jak vznikly loutky? Ponořte se do dějin.

,,Figurka představující nějakou bytost, zvláště figurka loutkového divadla.” Tak by se dala popsal loutka podle Slovníku spisovného jazyka českého. Víte, že předchůdcem samotné loutky, jak ji známe dnes, byla nepochybně plastika? Nalezená ulomená větev, či kořen často svým tvarem připomínali podobizny lidských bytostí. Dotvářeny byli ještě lidskou fantazií. Líbí se vám? Sdílejte příspěvek i do světa:

Jak ovládat velké marionety?

Velké marionety od 30 cm používají velmi často klasické vahadlo, kdy je celá loutka zavěšena na nitích a je možné ovládat veškeré její pohyby, včetně ruk, nohou, hlavy a celého držení těla. Podle jednotlivých typů loutek může být vahadlo opatřeno i nití na ovládání úst nebo očí. U různých druhů postaviček se ovládání dělá podle […]